آنچه باید در مورد گالوانیزه بدانید؟

آنچه باید در مورد گالوانیزه بدانید:

گالوانیزه در واقع یکی از اصلی‌ترین اجزای درب و پنجره دوجداره upvc محسوب شده و نقش بسیار مهمی در استحکام و طول عمر پنجره‌های دوجداره دارد. گالوانیزه مقاومت پنجره را در برابر ضربه، افتادگی لنگه و … تا حد بالایی افزایش می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه گروه صنعتی آلومتک از نزدیک جنس و نوع پروفیل‌های پنجره دوجداره upvc را مشاهده کرده و در صورت نیاز با متخصصانی که حضور دارند مشورت کرده و با توجه به پیشنهادات و نکته‌هایی که خدمت شما گفته می‌شود، بسته به شرایط پروفیل درب یا پنجره دوجداره خود را انتخاب کنید.

کاربرد گالوانیزه در درب و پنجره دوجداره:

گالوانیزه همانطور که اشاره کردیم در بالا بردن مقاومت درب و پنجره‌های دوجداره upvc بسیار موثر بوده و عدم به کار بردن گالوانیزه در پروفیل یا با کیفیت نبودن آن شکستگی و مشکلاتی از قبیل افتادگی، تغییر شکل و فرم را به همراه خواهد داشت. پروفیل‌های پنجره‌های دوجداره با یکدیگر متفاوت بوده و به همین علت محل قرار‌گیری گالوانیزه در آنها متفاوت می‌باشد. داخل پروفیل در قسمت مرکزی حفره‌ای وجود داشته که محل قرار‌گیری گالوانیزه می‌باشد.

تمامی قطعات و اجزای تشکیل دهنده درب و پنجره‌های دوجداره upvc به گالوانیزه پیچ و محکم میشود در نتیجه اگر گالوانیزه داخل پروفیل وجود نداشته باشد یا گالوانیزه به کار رفته در پروفیل از کیفیت پایینی برخوردار باشد، ضمن افتادگی، شکستگی یا تغییر فرم بقیه اجزا نظیر لولا، کانکتور و … که به گالوانیزه پیچ می‌شوند و در نهایت محل اتصال مولین نیز دچار مشکل می‌شود. به همین علت است که می‌گوییم گالوانیزه یکی از اصلی‌ترین اجزا و به طور کلی اسکلت پنجره‌ها محسوب می‌شود.

استاندارد‌هایی که در رابطه با گالوانیزه باید به آن توجه داشت:

استاندارد‌های مربوط به گالوانیزه، بدیهی است ضخامت کم  موجب استحکام پایین و اسکلت بندی ضعیف در مقابل فشار‌های خارجی خواهد شد از این رو برای داشتن کیفیت بالاتر و استحکام بیشتر از ضخامت معین و یکپارچه استفاده می‌شود تا درصورت پیچ شدن اجزای پنجره مانند دستگیره، لولا و …. در فواصل ۳۰ سانتی متر از استقامت بالایی برخوردار باشد و ضمن حفظ استحکام کلی پروفیل، اجزا را به خوبی نگه داشته و فشار‌های وارده را به خوبی تحمل کند.

چگونگی تولید :

همانطور که می‌دانید گالوانیزه از جنس فلز بوده و در واقع از ورقه‌ی فلز با روکش زینک استفاده می‌شود که این دو به هیچ عنوان از هم جدا نشده و ترکیب به صورت یکدست با کیفیت بالا شکل داده می‌شود در فرایند شکل دادن به ورقه‌های آهن همراه با روکش زینک با توجه به نوع پروفیل upvc پنجره‌های دوجداره، گالوانیزه به صورت u شکل و مربعی شکل داده می‌شود همانطور که اشاره داشتیم برخی کارخانه‌های تولید گالوانیزه به صورت اختصاصی تنها برای یک برند گالوانیزه تولید میکنند زیرا همانطور که در قبل به آن پرداختیم هر برند از ضخامت و فرم مخصوص به خود برخوردار می‌باشد. در انتها باید بگوییم که در حین فرایند تولید  کیفیت آن به صورت مستمر توسط افراد متخصص و کار آزموده بررسی شده تا با کیفیت و یکدست تولید شود تا بعد از قرارگیری داخل پروفیل ضمن حفظ استحکام بر طول عمر پنجره دوجداره upvc بیافزاید.