تاثیر ارز و دلار روی قیمت پنجره

در این مقاله قصد داریم تا به موضوع تاثیر ارز و دلار روی قیمت پنجره بپردازیم .مهمترین دلیل افزایش قیمت درب و پنجره ،افزایش قیمت دلار یا ارز است .به دلیل وارداتی بودن متریال موجود در تولید شیشه دو جداره و یراق الات تاثیر مستقیمی دارد .

با افزایش قیمت ارز قیمت پنجره های دو جداره

با افزایش قیمت ارز قیمت پنجره های دو جداره به سرعت افزایش پیدا نمیکند چون شرکت های تولید کننده مواد اولیه انبارهای بزرگی دارند که تا وقتی موجودی دارند میتوانند با قیمت قبلی اقدام به تولید کنند .

تاثیر دلار بر روی قیمت پروفیل

یکسری افزودنی ها در این صنعت بکار میرود مانند اکسید تیتان که خیلی تاثیر گذار بر روی کیفیت پروفیل یو پی وی سی می باشند. این افزودنی ها از خارج  وارد میشود و تاثیر زیاد دلار وجود دارد و با کاهش یا افزایش دلار ،قیمت پروفیل افزایش یا کاهش پیدا میکند .

دلیل تغییر ندادن قیمت  برخی از تولیدکنندگان با افزایش قیمت دلار

برخی از تولیدکنندگان پنجره دو جداره تغییرات افزایش قیمت را پیش بینی میکنند به همین خاطر تا مدت ها در انبارشان وسایل موجود است و تا جایی که بتوانند با قیمت قبلی دوام میاورند .

دلار و ارز روی قیمت یراق آلات پنجره دو جداره تاثیر دارد ؟ ۹۰ درصد یراق آلات استفاده شده در پنجره دو جداره از ترکیه وارد میشود ،به همین خاطر با کوچک ترین تغییر در قیمت دلار به خوبی تاثیرش روی قیمت پنجره دوجداره  نشان داده میشود .منظور از یراق آلات لولا دستگیره ، اسپانیوت است . یراق آلات ساخت داخلی نتوانسته اند تا به حال جایگزین خوبی باشند . برای اطلاعات بیشتر از یراق الات شما را به مطالعه مقاله همه چیز در مورد یراق الات پنجره دوحداره دعوت میکنیم .

بر روی قیمت پنجره دوجداره تحریم تاثیر گذار است ؟ دلار بر قیمت پنجره تاثیر گذار است و بعد از تحریم کاملا تاثیرات به چشم می اید .متخصصین ایرانی توانسته اند با ساخت برخی از وسایل موجود این تاثیرگذاری را  کمتر کنند .

سخن اخر 

برخی از مواد اولیه برای تهیه پروفیل و یراق آلات از کشورهای خارجی وارد میشود به همین خاطر تولید پنجره ها تحت تاثیر نوسانات قرار میگیرد .برخی از تولید کنندگان میتوانند در برابر این نوسانات تا یک مدتی دوام بیاورند ولی نمیشود در بلند مدت قیمت ها را ثابت نگه داشت .همچنین تحریم میتواند در قیمت پنجره و موتد اولیه تاثیر گذار باشد .