آیا هر پنجره دوجداره ای عایق صوت است؟

با توجه به برندها و تولید کنندگان مختلف موجود در بازار با کییفیت های متفاوت ، همیشه این سوال پیش می آید که آیا هر پنجره دوجداره ای عایق صوت است؟ جهت پاسخ دادن به این سوال باید در هنگام خرید پنجره دوجداره موارد خاصی را حتما بررسی کنید.

پنجره دوجداره عایق صوت:

یکی از مزایایی که همیشه در ارتباط با پنجره دوجداره گفته می شود، عایق صوتی بودن آن است. این یک خصوصیت بارز و اصلی پنجره دوجداره می باشد و خیلی از مصرف کنندگان به خاطر همین خاصیت اقدام به خرید پنجره دوجداره و یا تعویض پنجره قدیمی خود با پنجره دوجداره می نمایند. اما چند درصد از مصرف کنندگان پنجره دوجداره از خرید خود راضی هستند و پنجره دوجداره آنها عایق صدا می باشد؟

با یک بررسی اجمالی در بین مصرف کنندگان پنجره دوجداره می توان به این نتیجه رسید که در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف کنندگان پنجره دوجداره ، از پنجره خود رضایت کافی ندارند و پنجره دوجداره نصب شده هرگز انتظارات آنها را برآورده نکرده است. این درصد در بین مصرف کنندگان پنجره upvc بیشتر دیده می شود. متاسفانه با آمدن پروفیل های upvc ارزان قیمت و کیفیت پایین در بازار، و متعاقب آن تولید کنندگان بی کیفیت و غیر استاندارد ، محصول نهایی پنجره دوجداره فقط یک نام از پنجره دوجداره را با خود یدک می کشد و هرگز خواص یک پنجره دوجداره عایق صوت و گرما را ندارد.

الزامات فنی پنجره دوجداره

خصوصیات یک پنجره دوجداره upvc عایق صوت:

۱- ابعاد برداری دقیق پنجره ، یعنی پنجره دوجداره ساخته شده با یک بادخود ۷ تا ۸ میلیمتری نصب گردد.

۲- کیفیت تولید عالی و استاندارد ، اگر ویستابست خرید می کنید حتما بخواهید که دفترچه الزامات فنی ویستابست پیوست قرارداد باشد.

۳- استفاده از لاستیک های آب بندی از نوع epdm

۴- استفاده یراق آلات roto آلمان یا vorne ترکیه بصورت ست کامل و ترجیحا دوحالته که شدت صوت را بیشتر کاهش می دهد. دقت شود فقط از لولاهای قابل تنظیم استفاده شود . پنجره upvc ساخته شده با لولای معمولی هرگز عایق صوت خوبی نخواهد شد.

۵- استفاده از شیشه دوجداره ۶میل و ۴ میل استاندارد بهمراه تزریق گاز آرگون. اگر شدت آلودگی صوتی در محل نصب زیاد می باشد، مثل پنجره کنار بزرگراه ها و خیابان های اصلی، حتما از شیشه دوجداره ای استفاده نمایید که یک جدار آن عایق صوتی باشد.

۶- نصب استاندارد ، تزریق فوم در فضاهای بادخود و استفاده از چسب سیلکون جهت آب بندی و رگلاژ دقیق پنجره .

در کل متریال تولید پنجره upvc یک طرف و اندازه گیری و تولید و نصب نیز در طرف دیگر، باید یک هماهنگی بین این دو طرف باشد. تولید یک پنجره دوجداره یو پی وی سی با متریال درجه یک و استاندارد و نصب نهایی آن. سعی کنید از شرکت های معتبر خرید نمایید و به دنبال پنجره ارزان قیمت نباشید چون هرگز انتظارات و نیاز های شما را برآورده نمی کند و دوم اینکه یک بار دیگر باید هزینه کنید و یک پنجره استاندارد خرید نمایید.

این مجموعه با داشتن پشتوانه سال ها تجربه و استفاده از دانش فنی و تجهیزات نوین قادر به ارائه و تامین محصولاتی با کیفیت برتر بوده و همواره کوشیده است تا برای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود با بهره گیری از سیستم های نظارتی و کنترل دقیق و پیشرفته، وقیمت غیر قابل رقابت در صنعت در و پنجره سازی یوپی وی سی، کارنامه ای مثبت از خود بجا گذاشته وهمچنان مشغول به فعالیت می باشد.

گروه صنعتی آلومتک به صورت 24 ساعته قادر به پاسخگویی و ارائه خدماتی از قبیل مشاوره در طراحی و استعلام قیمت که از دو طریق :

  1. ارتباط از طریق رسانه واتساپ با شماره 09118009500
  2. پر کردن فرم استعلام آنلاین پنجره در وب سایت گروه صنعتی آلومتک WWW.ALUMTECHWIN.IR