نکات ضروری در تمیز کردن پنجره

نکات مهم در تميز كردن شيشه دوجداره

با مراقبت و نگهداری منظم، عمر شیشه‌های دوجداره افزایش پیدا می‌کنند. در اینجا چند نکته در مورد تمیز کردن شیشه دوجدار وجود دارند که باید در نظر گرفت:

1-از محلول سرکه و آب استفاده کنید

چرا به جای خرید پاک کننده‌های گران‌قیمت و شیمیایی که ممکن است شیشه را خراب کنند، از تمیز‌کننده‌های خانگی استفاده نمی‌کنید؟ یک مخلوط ساده از یک قسمت سرکه در چهار قسمت آب برای تميز كردن شيشه دوجداره انتخابی عالی است. اسیدیته سرکه سفید تمام لکه‌های روی شیشه را حل کرده و آب  آلودگی را از بین می‌برد. ترکیب سرکه و آب، یک پاک کننده پنجره ساده، کاربردی و بسیار کم هزینه است که ارزش امتحان آن را دارد!

2- تمیز کردن شیشه دوجداره را از فریم‌ها شروع کنید

با استفاده از اسفنج و مقداری آب گرم و صابون، ابتدا شروع به تمیز کردن فریم‌ها (قاب پلاستیکی) کنید. اگر اول شیشه‌ها را تمیز کنید و بعد سراغ قاب‌ها بروید، آن وقت مجبور هستید به دلیل نشت آب یا کثیفی از روی فریم‌ها بر روی پنجره، شیشه‌ها را دوباره تمیز کنید. بنابراین، برای جلوگیری از دوباره کاری بهتر است اول از تمیز کردن قاب‌های پلاستیکی شروع کنید. همچنین مهم است که تمامی درزها و فرورفتگی‌های قاب‌ها را در داخل و خارج به خوبی تمیز کنید.

3-پارچه میکروفیبر بهترین دوست شماست

هنگام تمیز کردن شیشه‌ها با محلول آب و سرکه، فقط از یک حوله میکروفیبر استفاده کنید. هر نوع پارچه دیگری ممکن است باعث ایجاد خراش روی شیشه دوجداره شود. برای جلوگیری از تشکیل خراش و آسیب به شیشه، مهم است که از پارچه میکروفیبر و انجام حرکت‌های دایره‌ای اقدام به تميز كردن شيشه دوجداره کنید. ناگفته نماند، پارچه میکروفیبری که بر هر پنجره استفاده می‌شود، باید کاملاً تمیز باشد.

4- شیشه دوجداره را در روزهای ابری تمیز کنید

به نظر می‌رسد کمی عجیب باشد! اما بهترین زمان برای شستن پنجره‌های دوجداره در روزهای ابری است. تمیز کردن آن‌ها در هنگام آفتاب و گرمای هوا باعث خشک شدن سریع آب شده و امکان لَک شدن شیشه‌ها را افزایش می‌دهد. تميز كردن شيشه دوجداره در یک روز ابری و خنک به شما زمان کافی برای شستن، رسیدن به مکان‌های سخت و صعب العبور و سپس زمان کافی برای خشک شدن را می‌دهد.

5-برای تمیز کردن نهایی از روزنامه استفاده کنید

ارزش آن را دارد که از روزنامه به طور خاص فقط برای تمیز کردن پنجره‌های دوجداره استفاده کرد. نوع کاغذی که برای روزنامه استفاده می‌شود برای خشک کردن و تمیز کردن شیشه‌ها مناسب است، زیرا هیچ لکه‌ای بَر جای نمی‌گذارد.

سخن آخر

تمیز کردن شیشه دوجداره کاری است که باید در مواقعی از سال انجام شود. این کار باعث زیباتر شدن و افزایش طول عمر پنجره‌ها می‌شود. همچنین، لولاها و قفل‌های روی پنجره دوجداره نیز باید به خوبی تمیز شوند. درحقیقت، بهترین راه برای سالم نگه داشتن لولاها و قفل‌ها، اطمینان از تمیز بودن منظم و عاری از آلودگی این قطعات است. بدین معنا که باید تمام قسمت‌های پنجره‌های دوجداره را به خوبی تمیز کرد تا بتوان از آن‌ها برای زمانی طولانی استفاده کرد.